Genç ve Çocuk Odası

Genç ve Çocuk Odası

Genç Ve Çocuk Odası Dekorasyonu; Çocuğunuz büyüdü ve artık o çizgi kahramanlı duvar aksesuarlardan ve nevresimlerden kurtulup, artık kendi zevk ve tarzına göre genç odası istiyor. Bu olması gereken bir durum.

Genç Ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Genç odasına karar verirken, mobilya imalatçılarında bulunan ve takım halinde satılan yatak, gardrop ve çalışma masasından oluşan bir takım alabileceğiniz gibi, farklı kombinasyonlarla da bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Dekorasyona başlanırken ilk iş zemin ve duvar çalışmalarıdır. Genç odası için de uygulayacağınız temaya uyum sağlayacak duvar rengi ya da duvar kağıdı ve zemin döşemesi ile başlanmalıdır. Zemin döşemesi için modern laminat parke tercih edebilirsiniz.

Çocuğunuz için modern tasarımlı genç odası için İnegöl Mobilya Vadi’nin İnegöl mobilya çocuk ve genç odaları kategorisinde bulunan seçeneklere göz atabilirsiniz. Firma genç odası takımları dışında yatak odası takımları, yemek odası takımları, tv ünitesi, koltuk takımları ve ev dekorasyon ürünlerinin de satışını yapmaktadır. Tüm ürünlerini görmek için https://www.inegolmobilyavadi.com/ web sitesini ziyaret ederek ürünleri inceleyebilirsiniz.

Dekorasyonda İlgi Alanları

Duvar dekorasyonu için çocuğunuzun ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.  Çocuk odalarında bu durum kolaydır. Çizgi film  kahramanları ya da resimli desenli duvar kağıtları ile bunu yapabilirsiniz. Fakat genç odasında bu daha zordur.  Bu dekor için kullanacağınız duvar rengi veya duvar kağıdı gençlerin zevkine hitap etmelidir. Modern bir havası olan ufak desenlerin ve çizgilerin kullanıldığı duvar kağıtlarını veya duvar rengini kullanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Genç odası dekorasyonunda en önemli şey onların hobilerini ve ilgi alanlarına göre aksesuar çekimi yapılmasıdır. Çocuğunuzun ilgilendiği bir enstrüman var ise odanın bir köşesini müzik köşesi yapabilirsiniz. Köşe duvarına bir raf yaparak, dinlemekten hoşlandığı sanatçıların albümlerini yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiği sanatçıların resimlerini yağlı boya dokulu tablo yaptırarak odada bütünlük sağlamış olursunuz. Çocuğunuz resim yapmaya ilgisi varsa o zaman da bir resim köşesi oluşturursunuz. Özellikle cam kenar köşeleri bunun için en ideal yerlerdir. Odanın bir köşesini küçük bir berjer ve ayaklı lamba ile okuma köşesi yapabilirsiniz. Bunun dışında kendine özgü bir kitaplık, dinlenme için armut minder gibi detaylar çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Odanın dekorasyonundan kullanacağınız aksesuara kadar ne seçerseniz seçin unutmamanız gereken en önemli detay çocuğunuzun zevkleridir. Çocuğunuzun sevdiği film veya roman kahramanını, hobilerini ve en sevdiği dersin ne olduğunu bilmeniz gereklidir. Bu detayları göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimler çocuğunuzu çok mutlu edeceği gibi odasını daha çok sevmesini sağlayacaktır.