Fethiye Ölüdeniz’de Yapılacak 6 şey

Fethiye Ölüdeniz’de Yapılacak 6 şey

Fethiye ilçesinde bulunan doğayla iç içe olan Ölüdeniz, turistlerin ve yerlilerin göz bebeği olmaktan kaçınmıyor. Böyle güzel bir yerde neler yapabiliriz vaktimizin çoğunu nasıl değerlendirebiliriz. Ölüdeniz’in  o eşsiz güzelliğinde illaki birbirinden güzel yapılacak şeyler mümkündür.

Ölüdeniz de yapılacak şeyler

1-Mavi mağarayı görün

Mavi mağara masmavi deniziyle sizi kendine büyülüyor. Tekne turu yapan gemilerle ulaşabilirsiniz. Tek girişi bulunmaktadır yalnız tekneden atlayıp yüzerek ulaşabilirsiniz.

2-Ölüdeniz çarşısında alışveriş yapın

Hafif yokuşlu bir sokağa paralel olarak sıralanan  Ölüdeniz çarşısında gezerek hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

3-Tekne turu ile koyları dolaşın

Ölüdeniz ve Fethiye çevresinde bulunan kelebekler vadisi, Kabak koyu gibi muhteşem  doğaya sahip yerlere mavi bir yolculuk sağlayan teknelerle keşfedebilirsiniz.

4-Tarihi likya yolunda yürüyüş

Fethiye ve Antalya arasında bulunan yaklaşık 500 kilometrelik bir yürüyüş yeri olan Tarihi Likya Yolunda küçük bir yürüyüşe çıkmak isterseniz yanınıza spor ayakkabılarınızı ve bir miktar su ile yiyecek almayı unutmayın.

5-Deniz bisikletine binin

Ölüdeniz’in sakin sularında kendi başınıza dolaşmak yada kafa dinlemek istiyorsanız deniz bisikletleri ile bunu sağlayabilirsiniz.Yada bir arkadaşınızla romantik bir tur yapıp fotoğraf çekebilirsiniz.

6-Kordonda dolaşın

Belce kız Plajı boyunca devam eden ünlü Kordon boyunda, birbirinden güzel kafe ve restoranların eşliğinde dolaşabilirsiniz.