Bağcılar Çanakkale Zafer Müzesi ve Şehitler Parkı

Bağcılar Çanakkale Zafer Müzesi ve Şehitler Parkı

BAĞCILAR bölgesinde Çanakkale Savaşı Şehitleri’ne ve Sarıkamış Şehitleri’ne armağan olarak tasarlanmış  parkta Sarıkamış ve Gelibolu Meydanı olarak 2 adet meydan vardır. Aynı zamanda Bağcılar ilçesine ait şehitlerinin isimlerinin yer aldığı şehitler yolu güzergahı bulunmaktadır.  Savaştan kesitler sunan 4 adet Rölyef resimler duvarı mevcuttur. Kurtuluş Savaşı’ndan kesitler ve Şerife Bacı Kağnısı Heykeli bulunmaktadır. Ayrıca park alanının içinde Çanakkale Müzesinin de yer aldığı Safranbolu Evi bulunmakta.

Müzenin  Yapısı Safranbolu Evi bünyesinde; zemin ve birinci katta Çanakkale Müzesi ve ikinci katta seminer salonu bulunmaktadır.

Çanakkale Müzesinde sırasıyla; Sancaktar Heykeli, Çanakkale Aynalı Çarşı Konsepti, Şehit Toprakları Enselasyonu, Çanakkale Abidesi Maketi, Kurşun Seperasyonu, Çanakkale Savaş Siperi ve Şehit Mektubu Seslendirilmesi, Nusrat Mayın Gemisi iç bölüm dizaynı, orijinal Çanakkale savaş materyalleri, Gelibolu maketi, Çanakkale Savaşlarının anlatıldığı Diaroma resmi ve seslendirmesi, 7 adet heykel, Seyit Onbaşı realistik heykeli, dokunmatik Çanakkale Şehitlerimiz ekranı ve Çanakkale hatıra eşya satış reyonu bulunmaktadır.

Müzeye giriş ücretsizdir.

Adres: 15 Temmuz Mahallesi Camiyolu Cad. No:75 Şehitler Parkı / Bağcılar- İstanbul

Tel: 0212 602 03 10

BULUNDUĞU YER : 15 Temmuz Mahallesi

TOPLAM PARK ALANI : 6925 M2

BİNA ALANI : 810 M2

MÜZE ALANI : 540 M2

YEŞİL ALAN : 3660 M2

SERT ZEMİN ALANI : 3265 M2

PARK YÜRÜYÜŞ YOLU : 300 M