Araç Kiralamak İçin Şartlar

Araç Kiralamak İçin Şartlar

Bazı zamanlarda arabamız olmayabilir veya tamirde ise bir arabaya ihtiyaç duyma olasılığımız çok yüksektir. Bunun gibi birçok nedenle araç kiralamamız gerekebilir. Herkes istediği gibi hemen araba kiralayamaz ve araba kiralamak için belirli koşullara gerek duyulur.

Gizlilik: Hangi firma olursa olsun verilmiş olan tüm kişisel bilgiler gizli kalmakta ve bilgileriniz hiç kullanılmamakta ve güvende tutulmak için özen gösterilmektedir.

Sürücünün Yaşı: Sigorta şartları için ekonomik sınıf bir araç kiralamak için en az 21 yaşında olunması gerekir. Orta veya üst sınıf araçları kiralamak için ise 25 yaş en alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için ise en az 28 yaşında olunması gerekir.

Ehliyet süresi: Araç kiralamak için en az iki yıllık ehliyet gereklidir. Lüks ve büyük araçları kiralayabilmek için en az 3 yıllık bir ehliyet gerekir.

Ek sürücü: Kiralık araç birden fazla kişi ile kullanılabilmektedir. İkinci sürücünün veya ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmesi ve kiralama sözleşmesine işlenmesi gereklidir. Dolayısıyla ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınır. Ek sürücü için de ehliyet ve yaş şartları geçerlidir.

Kocaeli Kiralık Araç firması İnss rent a car gibi kurumsal firmalardan güvenli bir şekilde araç kiralıyor olmanız kiralayacağınız araç ile ilgili doğabilecek problemlerin oluşmasını engelleyecektir.