Retro Tarzı

Retro Tarzı

Retro; 1950 ve 1980 yılları arasında hakim olan stilin mobilya tasarımlarına yansıtılması ve günümüzde yaşam alanlarına yansıtılmasıdır. Kısacası; Retro dekorasyon’da belli bir dönemi yansıtan ama asla eski görünen her şeyi rastgele bir araya getirmek kesinlikle değildir.

Retro dekorasyon geçmişe dönük bir dekorasyon stili olduğu için kullanılacak araç gereçlere de dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda ilk önerimiz elbette eskitilmiş detaylara sahip aksesuarları tercih etmeniz olacak. Eskitme yapılmış objeler ve heykeller evlerin olmazsa olmaz aksesuarlardandır…
Ayrıca patchwork stiliyle de tercih edilebilir. Özellikle kış sürecinde patchwork battaniyeleri salonunuzda bulundurmanız hoş bir stilin ortaya çıkmasını sağlayacak detaylardandır.

Retro renk kombinasyonlarından dolayı eğlenceli ve çok renkli evler olduğu söylenebilir. Bu nedenle renkli yastıklar da iyi bir seçim olabilir. Ayrıca çiçek desenleri de bu dekorasyon stilinde olmazsa olmaz detaylardandır.
Retro tasarım yapmak istiyorsanız çiçek desenlerinin bulunduğu aksesuarları kullanma yoluna gidebilirsiniz. Bu detaylardan esinlenerek doğallıktan esinlenen bir perde hiç fena olmayacaktır. Örnek; Çiçek Desen çiçek perde detaylar fakat bu detaylarda minimum ölçüler kullanmak önemlidir.

Mobilya ve aksesuarlar seçimlerinde ise canlı renkler söz konusu olmasına rağmen, retro salon dekorasyonu yaparken sehpa seçeneklerinde doğal ahşap rengini koruyan modelleri tercih etmek gerekir.

Retro tarzı ve farklı tarzlar için inegöl mobilya mağazaları kategorilerinde bulunan ürünleri ziyaret ederek kendi, zevkinize göre modeller bulabilirsiniz.