Nasıl Ceza Avukatı Olunur?

Nasıl Ceza Avukatı Olunur?

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Halk arasında en çok kullanılan deyim ağır ceza avukatıdır. Fakat mevzuatta ceza avukatı tanımlamasına denk gelen bir düzenleme bulunmamaktadır. Türkiye’de avukat her türlü davaya girme yetkisine sahiptir. Ağır ceza mahkemesinde görülen davalar ceza hukukunun en mühimidir. Dolayısıyla bu davalara giren avukatlara ceza avukatı denilmektedir.

Nasıl Avukat Olunur?

Avukat olabilmek için diğer tüm saygın mesleklerde olduğu gibi öncelikle lise eğitiminin tamamlanması gerekir. Daha sonra ise üniversite sınavlarından iyi bir puan alıp üniversitelerin hukuk fakültesini kazanmak gerekmektedir. Hukuk fakültesi üniversitelerde okunması en zor bölümler arasında yer almaktadır. 4 yıl boyunca hukuk eğitimi alacak öğrenciler bir çok milletin hukuk tarihini görmektedir. Hukuk fakültesinin bitirilmesinin ardından avukatlık stajı yapılır. Tam olarak 12 ay sürecek olan avukatlık stajının 6 ayı mahkemede 6 ayı ise en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında yapılmaktadır. Avukatlık stajı yapan bir kişi staj dönemi boyunca herhangi bir iş yerinde çalışmamaktadır.

Avukatlık stajı biten kişiler Türkiye Barolar Birliği’ne stajının bittiğine ve avukatlık ruhsatını almak istediğine dair başvuruda bulunmalıdır. Türkiye Barolar Birliği’nin stajı incelemesi ve uygun görmesi durumunda avukatlık ruhsatı verilir.

Avukatlık ruhsatını alan kişiler Bursa’da ceza avukatı olabilir yada bir hukuk bürosunda alanında uzmanlaşmış dalda görev alabilir.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatları bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz
Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa