Bakırköy’de Gezilecek Yerler

Bakırköy’de Gezilecek Yerler

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan kültür ve ticaret semti olmakla birlikte , aynı zamanda Yeşilköy ve Ataköy gibi semtleriyle birlikte İstanbul’un değerli bölgelerinden biri olmaktadır.

Tarihi Bizans dönemine dayanan Bakırköy, o dönemde Hebdomon ismiyle anılmaktaydı. Bakırköy aynı zamanda Osmanlı döneminde Sultan II. Abdülhamit’İn tahttan indirildiği tarihi bir semttir.

Bakırköy’ün simgesi ve günün her saati renkli ve hareketli olan Özgürlük Meydanı, Bakırköy’e gelenlerin buluşma noktasıdır. Bakırköy Belediyesi’nin önünden sahile doğru inen trafiğe kapalı bir cadde olan Ebuzziya Caddesi ise cafeleri, yeme içme mekanları ve her türlü alışveriş imkanına sahip mağazaları ile gezip görmeye değer.

Bakırköy sahili de görmemiz gereken yerlerden birisidir.Burada denize nazır yürüyüş yapıp, sahil boyu sıralanmış cafeler ve çay bahçelerinde keyif yapıp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Daha ileride bulunan büyük Yeşilköy Sahil Parkı da 2 adet basketbol sahası, 2 adet tenis kortu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu ve bisiklet parkuru ile görülmeye ve güzel vakit geçirmeye değer.

Bakırköyde görmeniz gereken yer bir de Bakırköy botanik Parkı’dır.Parkta Atatürk ve çocuk temalı heykeller, 11 adet tematik bahçe, çocuk oyun alanları ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Bakırköy’ü ve İstanbul’u doyasıya gezmek için Beydağı Motors Bakırköy Kiralık Araç  firmasından araç kiralayarak bir gezi düzenleyebilirsiniz. Bu sayede toplu taşıma araçlarında zaman kaybetmeyecek, istediğiniz yere istediğiniz zamanda gidebilirsiniz.