Arkadaşımla İstanbul’u Gezmek

Arkadaşımla İstanbul’u Gezmek

İstanbul’a yurt dışından gelen bir arkadaşım vardı. Arkadaşımın Türkçe’si çok iyi değildi ama biz anlaşabiliyorduk. Ben de bu amaçla İngilizce’mi geliştiriyor hatta bir tanıdığımın tercüme bürosu vardı. Orada yazları çalışıp, bilgilerime de yenisini ekliyordum.

Arkadaşım İstanbul’u gezmeyi öyle çok istiyordu ki onun için istanbul tour firmasından iki kişilik rezervasyon yaptırdım. Sabahın ilk ışıkları ile ilk önde Beşiktaş kiralık araç firmasından araç kiraladık. İstanbul gezisine başladık. Önce güzel bir kahvaltı yaptık. Sonra turun başlayacağı yere gittik ve tura başladık.

Tur firmasının rehberi olması da büyük bir avantaj oldu. Arkadaşım İstanbul’u gezerken aynı zamanda İngilizce olarak İstanbul’un geçmişine dair bilgiler de ediniyordu. Tur firmaları bu konuda oldukça başarılı ve güvenilir oluyor. Geziyi daha çok akılda kalıcı ve keyifli bir hale getiriyor. Bu sayede hem gezen kişiler hemde rehberler mükemmel anlara şahitlik yapıyor. Eğer sizlerin de yurt dışından gelecek misafirleriniz var ise gezdirmek için böyle bir tur düzenleyebilirsiniz.